Vishay/Vitramon VJ0805D750MLXAP
VJ0805D750MLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D750MLXAP
Brief Description
CAP CER 75PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D750MLXAP.pdf
Availability of VJ0805D750MLXAP
QUANTITY
VJ0805D750MLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D750MLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D750MLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D750MLXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D750MLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D750MLXAP Details Description
Related parts for VJ0805D750MLXAP
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC TUNER CREST SELECTIVE 64LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf