Vishay/Vitramon VJ0603D110FLBAC
VJ0603D110FLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D110FLBAC
Brief Description
CAP CER 11PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D110FLBAC.pdf
Availability of VJ0603D110FLBAC
QUANTITY
VJ0603D110FLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D110FLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D110FLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D110FLBAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D110FLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D110FLBAC Details Description
Related parts for VJ0603D110FLBAC
SWITCH ROTARY 3P-12POS ENCLOSED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250V X7R 1808 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 2POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
SIGMA IO P MODULE datasheet.pdf
CONN ADAPT N PLUG TO TNC PLUG datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 66W datasheet.pdf