Vishay/Vitramon VJ0805D750MXCAJ
VJ0805D750MXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D750MXCAJ
Brief Description
CAP CER 75PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D750MXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D750MXCAJ
QUANTITY
VJ0805D750MXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D750MXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D750MXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D750MXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D750MXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D750MXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D750MXCAJ
RES SMD 1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
WRENCH COMBINATION 14MM 7.09" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 3W DO204AL datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf