Vishay/Vitramon VJ0805D750MXXAC
VJ0805D750MXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D750MXXAC
Brief Description
CAP CER 75PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D750MXXAC.pdf
Availability of VJ0805D750MXXAC
QUANTITY
VJ0805D750MXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D750MXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D750MXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D750MXXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D750MXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D750MXXAC Details Description
Related parts for VJ0805D750MXXAC
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 80mA 32-HTSSOP datasheet.pdf
HEADER INTFC MPLABICD2 64/80/100 datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 4.1A 19 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
BOARD DAC LTC2637-12 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CABLE 19COND 14AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CABLE ASSY U.FL/U.FL 900MM 1MM G datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 40W datasheet.pdf