Vishay/Vitramon VJ0805D751FXAAR
VJ0805D751FXAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D751FXAAR
Brief Description
CAP CER 750PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D751FXAAR.pdf
Availability of VJ0805D751FXAAR
QUANTITY
VJ0805D751FXAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D751FXAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D751FXAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance750pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D751FXAAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D751FXAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D751FXAAR Details Description
Related parts for VJ0805D751FXAAR
RES SMD 143 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FILTER LINE 1MH 6A VERTICAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917 datasheet.pdf
SIDACTOR MC BI 65V 400A DO-214AA datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
OSC XO 133.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.339W SOT963 datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 700MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
OSC CMEMS 32.768KHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 8POS SMT 6MM datasheet.pdf