Vishay/Vitramon VJ0805D751MXAAR
VJ0805D751MXAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D751MXAAR
Brief Description
CAP CER 750PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D751MXAAR.pdf
Availability of VJ0805D751MXAAR
QUANTITY
VJ0805D751MXAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D751MXAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D751MXAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance750pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D751MXAAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D751MXAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D751MXAAR Details Description
Related parts for VJ0805D751MXAAR
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 90V 250MA 6TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 7A QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 23.7 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 365 OHM 1% 20W datasheet.pdf
SCREW,CAP,SOCKET,BUTTON HEAD datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 2000VDC datasheet.pdf