Vishay/Vitramon VJ0805D7R5BLPAP
VJ0805D7R5BLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D7R5BLPAP
Brief Description
CAP CER 7.5PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D7R5BLPAP.pdf
Availability of VJ0805D7R5BLPAP
QUANTITY
VJ0805D7R5BLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D7R5BLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D7R5BLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D7R5BLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D7R5BLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D7R5BLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D7R5BLPAP
JUMPER-H9991TR/A3047L/X 2" datasheet.pdf
IC SWITCH DPDT 16QFN datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG DRAWER 8POS VERT datasheet.pdf
DIG CONV DC/DC POL 0.6-2.5V 25A datasheet.pdf
FUSE 125MA 250V NON STD SLOW datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 15W +/-12V 625MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 70POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE PIN datasheet.pdf