Vishay/Vitramon VJ0805D7R5BXBAJ
VJ0805D7R5BXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D7R5BXBAJ
Brief Description
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D7R5BXBAJ.pdf
Availability of VJ0805D7R5BXBAJ
QUANTITY
VJ0805D7R5BXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D7R5BXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D7R5BXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D7R5BXBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D7R5BXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D7R5BXBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D7R5BXBAJ
DIODE MODULE 600V 60A ADD-A-PAK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 200MA SOT23 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 0.88A SC-88 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 70MA 11 OHM SMD datasheet.pdf