Vishay/Vitramon VJ0805D7R5CLCAP
VJ0805D7R5CLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D7R5CLCAP
Brief Description
CAP CER 7.5PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D7R5CLCAP.pdf
Availability of VJ0805D7R5CLCAP
QUANTITY
VJ0805D7R5CLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D7R5CLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D7R5CLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D7R5CLCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D7R5CLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D7R5CLCAP Details Description
Related parts for VJ0805D7R5CLCAP
LED 7-SEG DUAL CC RED RHDP .56" datasheet.pdf
IC SWITCH 4X1 16SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A TO220-5 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16QSOP datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 5POS datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf