Vishay/Vitramon VJ0805D820FXAAJ
VJ0805D820FXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D820FXAAJ
Brief Description
CAP CER 82PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D820FXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D820FXAAJ
QUANTITY
VJ0805D820FXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D820FXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D820FXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D820FXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D820FXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D820FXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D820FXAAJ
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 20-SOIC datasheet.pdf
2MMFB,SHRD,096,SIG,HDR datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 18POS datasheet.pdf
IPD 6.5-2MM SHLD 3W SPST M12 datasheet.pdf