Vishay/Vitramon VJ0805D820JLXAC
VJ0805D820JLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D820JLXAC
Brief Description
CAP CER 82PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D820JLXAC.pdf
Availability of VJ0805D820JLXAC
QUANTITY
VJ0805D820JLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D820JLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D820JLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D820JLXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D820JLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D820JLXAC Details Description
Related parts for VJ0805D820JLXAC
RES SMD 15K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT PINS datasheet.pdf
MBXL R/A HDR 8P+32S+8P datasheet.pdf
CONN TRS PLUG R/A SOLDER datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 5% 2910 datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 15V 3A datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 16SKT SLD CUP datasheet.pdf
508 TB FXD 180 TMT datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf