Vishay/Vitramon VJ0805D820KXBAJ
VJ0805D820KXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D820KXBAJ
Brief Description
CAP CER 82PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D820KXBAJ.pdf
Availability of VJ0805D820KXBAJ
QUANTITY
VJ0805D820KXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D820KXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D820KXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D820KXBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D820KXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D820KXBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D820KXBAJ
IC DATA ACQ SUBSYSTEM 40DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1A 63VDC 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 400V 4A D2PAK datasheet.pdf
IC LIU E1 SGL SHORT HAUL 44-TQFP datasheet.pdf
LIQUID COLD PLATES 12" X 7.75" datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 1.13A 1.08 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS INLINE SKT datasheet.pdf