Orion Fans OD6025-24HS02A
OD6025-24HS02A picture photo
Mfg. Part Number
OD6025-24HS02A
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
OD6025-24HS02A.pdf
Availability of OD6025-24HS02A
QUANTITY
OD6025-24HS02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD6025-24HS02A
Internal Part NumberEIS-OD6025-24HS02A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD6025
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 60mm L x 60mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - FramePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD6025-24HS02A
Related LinksOD6025-, OD6025-24HS02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD6025-24HS02A Details Description
Related parts for OD6025-24HS02A
LABEL LSR POLY WHT 1.88 X 1.33" datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 84.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 25V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 180K OHM 14SOIC datasheet.pdf