Vishay/Vitramon VJ0805D820MXAAJ
VJ0805D820MXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D820MXAAJ
Brief Description
CAP CER 82PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D820MXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D820MXAAJ
QUANTITY
VJ0805D820MXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D820MXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D820MXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D820MXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D820MXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D820MXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D820MXAAJ
IC MPU RESET CIRC 2.93V SC59-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.05A TO-92 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
Crystal 10.0000MHz 30ppm 12pF 150 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 28POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 SKT RECP datasheet.pdf
24-bit, 192kHz 6-Channel DAC IC datasheet.pdf