Vishay/Vitramon VJ0805D821FXAAR
VJ0805D821FXAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D821FXAAR
Brief Description
CAP CER 820PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D821FXAAR.pdf
Availability of VJ0805D821FXAAR
QUANTITY
VJ0805D821FXAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D821FXAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D821FXAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D821FXAAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D821FXAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D821FXAAR Details Description
Related parts for VJ0805D821FXAAR
TRIAC SENS GATE 600V 8A TO220AB datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
IC CNTRLR INT TEMP 48TQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DEVICENET RFID CTRL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS CABLE SKT datasheet.pdf
IC CLK BUFFER PLL 64QFN datasheet.pdf
CTV 79C 79#22D SKT PLUG datasheet.pdf
Silicon 25V hyperabrupt varactor diodes IC datasheet.pdf