Vishay/Vitramon VJ0805D821FXXAR
VJ0805D821FXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D821FXXAR
Brief Description
CAP CER 820PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D821FXXAR.pdf
Availability of VJ0805D821FXXAR
QUANTITY
VJ0805D821FXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D821FXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D821FXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D821FXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D821FXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D821FXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D821FXXAR
CONN HEADER 43POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf