Vishay/Vitramon VJ0805D821GXAAJ
VJ0805D821GXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D821GXAAJ
Brief Description
CAP CER 820PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D821GXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D821GXAAJ
QUANTITY
VJ0805D821GXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D821GXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D821GXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D821GXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D821GXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D821GXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D821GXAAJ
BATTERY NICAD PACK 9.6V 1300MAH datasheet.pdf
HEAT SINK 50MM X 45MM X 15MM datasheet.pdf
SENSOR SOFTPOT 10K OHM 300MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 154 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 12V 50A 600W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CAP FILM 5.6UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf