Vishay/Vitramon VJ0805D821JLAAJ
VJ0805D821JLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D821JLAAJ
Brief Description
CAP CER 820PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D821JLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D821JLAAJ
QUANTITY
VJ0805D821JLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D821JLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D821JLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D821JLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D821JLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D821JLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D821JLAAJ
CONN FFC FPC VERT 15POS 1MM PCB datasheet.pdf
DBL BANANA/BNC MALE RG58C/U 18" datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 250VAC/VDC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC MULTI PURP datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPST 15A QC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 5V 13.8MM RADIAL datasheet.pdf