Vishay/Vitramon VJ0805D821JLXAR
VJ0805D821JLXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D821JLXAR
Brief Description
CAP CER 820PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D821JLXAR.pdf
Availability of VJ0805D821JLXAR
QUANTITY
VJ0805D821JLXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D821JLXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D821JLXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D821JLXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D821JLXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D821JLXAR Details Description
Related parts for VJ0805D821JLXAR
CAP TANT 22UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
IC AMP VCOM PROGRAMMABLE 24-QFN datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 750MA 860 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
RES 1.67K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CT6D6 TIP FOR W100D datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 35MHZ RRO 8-SOIC datasheet.pdf
CONN MODULAR JACK datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf