Vishay/Vitramon VJ0805D8R2BXXAC
VJ0805D8R2BXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D8R2BXXAC
Brief Description
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D8R2BXXAC.pdf
Availability of VJ0805D8R2BXXAC
QUANTITY
VJ0805D8R2BXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D8R2BXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D8R2BXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D8R2BXXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D8R2BXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D8R2BXXAC Details Description
Related parts for VJ0805D8R2BXXAC
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 16BIT LV 48-TSSOP datasheet.pdf
RES 10.0 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RES 1.18 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS R/A DUAL .100" datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 100V Y5U datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 254 TYP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf