Vishay/Vitramon VJ0805D8R2CLAAC
VJ0805D8R2CLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D8R2CLAAC
Brief Description
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D8R2CLAAC.pdf
Availability of VJ0805D8R2CLAAC
QUANTITY
VJ0805D8R2CLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D8R2CLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D8R2CLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D8R2CLAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D8R2CLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D8R2CLAAC Details Description
Related parts for VJ0805D8R2CLAAC
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-TSSOP datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
MODULE VF CHAR 1X16 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 36-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
XBEE DIGIMESH 865/868 PCB ANT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
PATCH PNL 19" RJ45 CAT6 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf