Vishay/Vitramon VJ0805D8R2DLPAJ
VJ0805D8R2DLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D8R2DLPAJ
Brief Description
CAP CER 8.2PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D8R2DLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D8R2DLPAJ
QUANTITY
VJ0805D8R2DLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D8R2DLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D8R2DLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D8R2DLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D8R2DLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D8R2DLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D8R2DLPAJ
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 254X89MM 230VAC TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES SMD 32K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5POS FMALE-MALE,RA 20M datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 90D STACK datasheet.pdf
IND C AMPOWER datasheet.pdf
68UF 10V 7,6X20,4MM 125C 20000H datasheet.pdf