Vishay/Vitramon VJ0805D910GXAAJ
VJ0805D910GXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D910GXAAJ
Brief Description
CAP CER 91PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D910GXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D910GXAAJ
QUANTITY
VJ0805D910GXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D910GXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D910GXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D910GXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D910GXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D910GXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D910GXAAJ
CONN RCPT 3MM 12POS DL MATE-N-L datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 3.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.1A 110 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
SPIRALWRAP .375'' FR POLY 100'/R datasheet.pdf
CABLE FUJITSU STRIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
RES 96.5K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 0.5MM 80POS SMD datasheet.pdf