Vishay/Vitramon VJ0805D910JLBAJ
VJ0805D910JLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D910JLBAJ
Brief Description
CAP CER 91PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D910JLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D910JLBAJ
QUANTITY
VJ0805D910JLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D910JLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D910JLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D910JLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D910JLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D910JLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D910JLBAJ
RES SMD 2K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V SC70 datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP PLAST RECT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf