Vishay/Vitramon VJ0805D910KLPAP
VJ0805D910KLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D910KLPAP
Brief Description
CAP CER 91PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D910KLPAP.pdf
Availability of VJ0805D910KLPAP
QUANTITY
VJ0805D910KLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D910KLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D910KLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D910KLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D910KLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D910KLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D910KLPAP
LED ARRAY 10X25MM 10SEG GRN DIFF datasheet.pdf
FUSE DRWR FOR PWR MOD F'GRIP 2PL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CHECK PIN ADAPTER 80 PIN datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 20-24AWG GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 58.3K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 10POS .050 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE SBR 100V 20A TO-220AB datasheet.pdf