Vishay/Vitramon VJ0805D910KLXAP
VJ0805D910KLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D910KLXAP
Brief Description
CAP CER 91PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D910KLXAP.pdf
Availability of VJ0805D910KLXAP
QUANTITY
VJ0805D910KLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D910KLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D910KLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D910KLXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D910KLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D910KLXAP Details Description
Related parts for VJ0805D910KLXAP
CBL RIBN 60COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
RES SMD 1.43 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TXRX RS485 20MBPS 8-DFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 24VOUT SMD datasheet.pdf
CAP ARRAY 22PF 16V NP0 0612 datasheet.pdf
RES 50K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.365 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5VIN 3.3VOUT 1W datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPT SOLDER datasheet.pdf
100UF 450V 22X35MM 85C 15000H datasheet.pdf