Vishay/Vitramon VJ0805D910MLCAJ
VJ0805D910MLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D910MLCAJ
Brief Description
CAP CER 91PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D910MLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D910MLCAJ
QUANTITY
VJ0805D910MLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D910MLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D910MLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D910MLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D910MLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D910MLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D910MLCAJ
RES SMD 14.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
PILOT LIGHT RECT WHT 6VAC/DC datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.9M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf