Vishay/Vitramon VJ0805D911JXXAR
VJ0805D911JXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D911JXXAR
Brief Description
CAP CER 910PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D911JXXAR.pdf
Availability of VJ0805D911JXXAR
QUANTITY
VJ0805D911JXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D911JXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D911JXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance910pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D911JXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D911JXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D911JXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D911JXXAR
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX1193 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 42A TO-247 datasheet.pdf
SWITCH PLNGR SPDT 11A SLD TERM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf