Vishay/Vitramon VJ0805D911KXXAJ
VJ0805D911KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D911KXXAJ
Brief Description
CAP CER 910PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D911KXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D911KXXAJ
QUANTITY
VJ0805D911KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D911KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D911KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance910pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D911KXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D911KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D911KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D911KXXAJ
CONN HEADER .100 DUAL R/A 62POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.9MHZ 14DIP datasheet.pdf
IC LINE-SIDE DAA 16SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 6V datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 2.8 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 48VOUT 50W datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CTV 13C 13#22D PIN RECP datasheet.pdf
DC-DC CONV 2W DUAL OUT MED SIP datasheet.pdf