Vishay/Vitramon VJ0805D911MXXAT
VJ0805D911MXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D911MXXAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 910PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D911MXXAT.pdf
Availability of VJ0805D911MXXAT
QUANTITY
VJ0805D911MXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D911MXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D911MXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance910pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D911MXXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D911MXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D911MXXAT Details Description
Related parts for VJ0805D911MXXAT
IDC CABLE - MDL50K/MC50G/X datasheet.pdf
RES SMD 2.2KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 5.36KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 4POS 1MM SMD datasheet.pdf
BUZZ PIEZO 12V CIRC 23MM CHASSIS datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 640MA 600 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
GDS A CRIMPING TOOL FC 1-2-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CABLE TIE IN-LINE 15.3" datasheet.pdf
CAP 10VDC 330UF 25 MOHM datasheet.pdf