Vishay/Vitramon VJ0805H223KXBBE31
VJ0805H223KXBBE31 picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805H223KXBBE31
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X8R 0805
Datasheet Download
VJ0805H223KXBBE31.pdf
Availability of VJ0805H223KXBBE31
QUANTITY
VJ0805H223KXBBE31 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805H223KXBBE31
Internal Part NumberEIS-VJ0805H223KXBBE31
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805H223KXBBE31
Related LinksVJ0805H2, VJ0805H223KXBBE31 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805H223KXBBE31 Details Description
Related parts for VJ0805H223KXBBE31
DIODE ZENER 3.6V 1.5W SMA datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 64-TAP 2.5K 24-DIP datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16VMFP datasheet.pdf
CAP NIOB OXI 220UF 20% 1.8V 2312 datasheet.pdf
IC 10-BIT QUAD SER DAC 16-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG WIRE TERMINATION 15POS datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 17POS .178M datasheet.pdf