Vishay/Vitramon VJ0805Y104KXAAT
VJ0805Y104KXAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805Y104KXAAT
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Datasheet Download
VJ0805Y104KXAAT.pdf
Availability of VJ0805Y104KXAAT
QUANTITY
VJ0805Y104KXAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805Y104KXAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805Y104KXAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805Y104KXAAT
Related LinksVJ0805Y, VJ0805Y104KXAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805Y104KXAAT Details Description
Related parts for VJ0805Y104KXAAT
CONN HEADER 8POS .100" DUAL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
IC TXRX 2ND GEN SAE J2602 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS R/A TIN SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH datasheet.pdf
POWER STRIP 36" 12OUT 15'CORD datasheet.pdf