Vishay/Vitramon VJ1111D270JXRAJ
VJ1111D270JXRAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ1111D270JXRAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 27PF 1.5KV NP0 1111
Datasheet Download
VJ1111D270JXRAJ.pdf
Availability of VJ1111D270JXRAJ
QUANTITY
VJ1111D270JXRAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1111D270JXRAJ
Internal Part NumberEIS-VJ1111D270JXRAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductQUAD HiFREQ Series
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ QUAD HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1111D270JXRAJ
Related LinksVJ1111D, VJ1111D270JXRAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1111D270JXRAJ Details Description
Related parts for VJ1111D270JXRAJ
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .050 SMD datasheet.pdf
IC CLK MULT/ZD BUFFER 52-LQFP datasheet.pdf
18P KEYING STRIP datasheet.pdf
LED PRISM 3MM SQ GREEN SIL SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 280K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 4.3NH 700MA 200 MOHM datasheet.pdf