Vishay/Vitramon VJ1206A151JBCAT4X
VJ1206A151JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A151JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 150PF 200V NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A151JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1206A151JBCAT4X
QUANTITY
VJ1206A151JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A151JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A151JBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A151JBCAT4X
Related LinksVJ1206A1, VJ1206A151JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A151JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A151JBCAT4X
RES 390 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CARD EDGE 62POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT PIN datasheet.pdf
RES 47K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 9.9PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 44CKT DUAL VERT SMD datasheet.pdf
RES 15K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf