Vishay/Vitramon VJ1206A151KBEAT4X
VJ1206A151KBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A151KBEAT4X
Brief Description
CAP CER 150PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A151KBEAT4X.pdf
Availability of VJ1206A151KBEAT4X
QUANTITY
VJ1206A151KBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A151KBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A151KBEAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A151KBEAT4X
Related LinksVJ1206A1, VJ1206A151KBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A151KBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A151KBEAT4X
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 3A 5V datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM20S/AE20G/X datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR DUAL 8USOP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 1KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.1A TSOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 1206 X7R 10レF 16V datasheet.pdf