Vishay/Vitramon VJ1206A200JBGAT4X
VJ1206A200JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A200JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 20PF 1KV NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A200JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1206A200JBGAT4X
QUANTITY
VJ1206A200JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A200JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A200JBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A200JBGAT4X
Related LinksVJ1206A2, VJ1206A200JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A200JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A200JBGAT4X
CABLE 5POS STRAIGHT SOCKET 3M datasheet.pdf
TRIMMER 5M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 16POS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
JOINT INTERMEDIATE SYSTEM 50 datasheet.pdf
RES 10 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
P-CLAMP (LOW DURO) (BOEING SPEC) datasheet.pdf
OSC MEMS 24.5760MHZ CMOS SMD datasheet.pdf