Vishay/Vitramon VJ1206A220KBRAT4X
VJ1206A220KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A220KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 22PF 1.5KV NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A220KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1206A220KBRAT4X
QUANTITY
VJ1206A220KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A220KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A220KBRAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A220KBRAT4X
Related LinksVJ1206A2, VJ1206A220KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A220KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A220KBRAT4X
WIRE SDLE MICRO FR.138"HOLE .44" datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BERGSTIK RA datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 37V SNT-4A datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 32POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
IC DSC 64KB datasheet.pdf
RES 102 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf