Vishay/Vitramon VJ1206A240JBEAT4X
VJ1206A240JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A240JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 24PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A240JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1206A240JBEAT4X
QUANTITY
VJ1206A240JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A240JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A240JBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A240JBEAT4X
Related LinksVJ1206A2, VJ1206A240JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A240JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A240JBEAT4X
FUSE BRD MNT 2.5A 250VAC 450VDC datasheet.pdf
IC CHARGER BATTERY LI-ION 10-DFN datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 8KX9 32-TQFP datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 4CH 8HXSON datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC TOP 17POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 9POS R/A SOLDER datasheet.pdf