Vishay/Vitramon VJ1206A330MXGAT5ZL
VJ1206A330MXGAT5ZL picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A330MXGAT5ZL
Brief Description
CAP CER 33PF 1KV NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A330MXGAT5ZL.pdf
Availability of VJ1206A330MXGAT5ZL
QUANTITY
VJ1206A330MXGAT5ZL Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A330MXGAT5ZL
Internal Part NumberEIS-VJ1206A330MXGAT5ZL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A330MXGAT5ZL
Related LinksVJ1206A33, VJ1206A330MXGAT5ZL Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A330MXGAT5ZL Details Description
Related parts for VJ1206A330MXGAT5ZL
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 17A D2PAK datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC KEY 1.5KW 200V datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG WHITE 500' datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf