Vishay/Vitramon VJ1206A391KBCAT4X
VJ1206A391KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A391KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 390PF 200V NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A391KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1206A391KBCAT4X
QUANTITY
VJ1206A391KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A391KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A391KBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A391KBCAT4X
Related LinksVJ1206A3, VJ1206A391KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A391KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A391KBCAT4X
IDC CABLE - MPD26K/MC26F/MPD26K datasheet.pdf
SWITCH 7 POS DIP AUTODIP SEALED datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 1.2A SP3SUA datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CABLE TIE INTERMEDIATE 8.0" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf