Vishay/Vitramon VJ1206A470JBGAT4X
VJ1206A470JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A470JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 47PF 1KV NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A470JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1206A470JBGAT4X
QUANTITY
VJ1206A470JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A470JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A470JBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A470JBGAT4X
Related LinksVJ1206A4, VJ1206A470JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A470JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A470JBGAT4X
JUMPER-H1503TR/A2015V/H1503TR12" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 8SOIJ datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 700MA DO220 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 84W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
BOARD FLASH CLICK datasheet.pdf
CRYSTAL 19.660800 MHZ SMD datasheet.pdf
FLEXWIRE PRIMARY-8/ L datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/5W 0402 datasheet.pdf