Vishay/Vitramon VJ1206A510KBRAT4X
VJ1206A510KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A510KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 51PF 1.5KV NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A510KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1206A510KBRAT4X
QUANTITY
VJ1206A510KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A510KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A510KBRAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A510KBRAT4X
Related LinksVJ1206A5, VJ1206A510KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A510KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A510KBRAT4X
RES SMD 1.33K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
BOARD EVAL GREEN HILLS SOFTWARE datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FILTER OUTPUT PWN 24A datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 179BGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 411POS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 0.100 SMD datasheet.pdf