Vishay/Vitramon VJ1206A560JBLAT4X
VJ1206A560JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A560JBLAT4X
Brief Description
CAP CER 56PF 630V NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A560JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1206A560JBLAT4X
QUANTITY
VJ1206A560JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A560JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A560JBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance56pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A560JBLAT4X
Related LinksVJ1206A5, VJ1206A560JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A560JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A560JBLAT4X
IC FLASH 1GBIT 33NS 69FBGA datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HEADER 50PS STR SHORT LA datasheet.pdf
PANEL WALL MT 24CH AUDIO/144COND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC POT DIGITL 50K 32TAP SOT23-5 datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC ESD PROTECT DVI/HDMI 38TSSOP datasheet.pdf
HEAT SINK MICRO 0.9" THRD/LONG datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 250V AXIAL datasheet.pdf