Vishay/Vitramon VJ1206A681MXGAT5Z
VJ1206A681MXGAT5Z picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A681MXGAT5Z
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 1KV NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A681MXGAT5Z.pdf
Availability of VJ1206A681MXGAT5Z
QUANTITY
VJ1206A681MXGAT5Z Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A681MXGAT5Z
Internal Part NumberEIS-VJ1206A681MXGAT5Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A681MXGAT5Z
Related LinksVJ1206A6, VJ1206A681MXGAT5Z Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A681MXGAT5Z Details Description
Related parts for VJ1206A681MXGAT5Z
CAP CER 0.022UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V 0606 datasheet.pdf
VARISTOR 243V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
THERMISTOR GLASS CHIP DO-35 datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 36DSO datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 30 TYPE D 39POS datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 44MM datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 115MA 3.7 OHM SMD datasheet.pdf