Vishay/Vitramon VJ1206A750JBBAT4X
VJ1206A750JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A750JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 75PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A750JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1206A750JBBAT4X
QUANTITY
VJ1206A750JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A750JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A750JBBAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A750JBBAT4X
Related LinksVJ1206A7, VJ1206A750JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A750JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A750JBBAT4X
PRESSURE SENDER FOR ENGAGE datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 626 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 29.1 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
BATT PACK 9.6V 2AH NIMH datasheet.pdf
ADAPTER F/F SMA/SSMA 25GHZ datasheet.pdf