Vishay/Vitramon VJ1206Y105KXXAT
VJ1206Y105KXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y105KXXAT
Brief Description
CAP CER 1UF 25V X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y105KXXAT.pdf
Availability of VJ1206Y105KXXAT
QUANTITY
VJ1206Y105KXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y105KXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y105KXXAT
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y105KXXAT
Related LinksVJ1206Y, VJ1206Y105KXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y105KXXAT Details Description
Related parts for VJ1206Y105KXXAT
CONN RECEPT 6POS DUAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 90A datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 150V 4A POWERDI5 datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 31.4VC DO-214AC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf