Vishay/Vitramon VJ1206Y182JBGAT4X
VJ1206Y182JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y182JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 1800PF 1KV X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y182JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1206Y182JBGAT4X
QUANTITY
VJ1206Y182JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y182JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y182JBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y182JBGAT4X
Related LinksVJ1206Y1, VJ1206Y182JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y182JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1206Y182JBGAT4X
DIP CABLE - HDM50S/AE50M/X datasheet.pdf
RES SMD 6.04M OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 18.9"L X 6.3"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
100 VT RC BD BD 30AU 95ST datasheet.pdf
SR BTS PCINSL 3 ASY EV datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
IC ADC 24-BIT 2KSPS 16-VQFN datasheet.pdf
ATTENUATOR 0 DB DC 26.5GHZ datasheet.pdf
V23134A0007X933-EV-850 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf