Vishay/Vitramon VJ1206Y223MXEAT5Z
VJ1206Y223MXEAT5Z picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y223MXEAT5Z
Brief Description
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y223MXEAT5Z.pdf
Availability of VJ1206Y223MXEAT5Z
QUANTITY
VJ1206Y223MXEAT5Z Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y223MXEAT5Z
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y223MXEAT5Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y223MXEAT5Z
Related LinksVJ1206Y2, VJ1206Y223MXEAT5Z Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y223MXEAT5Z Details Description
Related parts for VJ1206Y223MXEAT5Z
RES METAL OX 3W 2.7K OHM 5% AXL datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 15A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 680PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.47 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
SOCKET SOCKET CONTACT SZ20/20 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf