Vishay/Vitramon VJ1206Y332KBGAT4X
VJ1206Y332KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y332KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 3300PF 1KV X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y332KBGAT4X.pdf
Availability of VJ1206Y332KBGAT4X
QUANTITY
VJ1206Y332KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y332KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y332KBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y332KBGAT4X
Related LinksVJ1206Y3, VJ1206Y332KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y332KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1206Y332KBGAT4X
FUSE CLIP BLADE 125V 15A PCB datasheet.pdf
IDC CABLE - MSC10K/MC10M/MPL10K datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 350VAC 140VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 11A TO-247 datasheet.pdf
IC D-TYP LATCH 3OUT SC70-6 datasheet.pdf
IC RF RECEIVER 315 434MHZ 24LQFP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
DINBC 1/1 STR REC LF CNR datasheet.pdf
IC 8051 MCU 16K FLASH 24-QFN datasheet.pdf
RELAY SSR 30A DIN RL SPST-NO 32V datasheet.pdf
RES SMD 3.83KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 31POS SKT datasheet.pdf