Vishay/Vitramon VJ1206Y562KBLAT4X
VJ1206Y562KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y562KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 5600PF 630V X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y562KBLAT4X.pdf
Availability of VJ1206Y562KBLAT4X
QUANTITY
VJ1206Y562KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y562KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y562KBLAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5600pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y562KBLAT4X
Related LinksVJ1206Y5, VJ1206Y562KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y562KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1206Y562KBLAT4X
CONN SOCKET IDC 16POS DUAL 30AU datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 5NS 100TQFP datasheet.pdf
OSC XO 210.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PAC-PREM-HE20-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 26POS THRUHL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X8L RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf